Один з найбільших заводів у Литві відмовився від газу на користь біопалива

Розташований у литовському Панавежисі крохмальний завод Amilina, який займає друге місце у країні за обсягами споживання природного газу, перейшов на відходи деревини.

Введена торік у експлуатацію «зелена» котельня дозволила підприємству, яке цілодобово працює і зупиняється у виняткових випадках, знизити витрати палива у 11 разів. В якості біопалива планують також використовувати відходи від зерна. Щорічно завод переробляє близько 240 тис. тонн пшениці, яку закуповує у місцевих фермерів.

Як зазначає представник крохмального заводу Amilina Лайма Чигреюте Виткаускене, в останні роки конкурентоспроможність продукції напряму залежала від цін на російський газ. За її словами, необхідний для виробництва крохмалю і його продуктів пар становить близько 40% всієї споживаної енергії.

Рішення про будівництво біокотельні було прийнято акціонерами заводу кілька років тому, зауважує фахівець, додаючи, що до такого кроку спонукала відсутність можливості домовлятися про ціну на газ окремо від Литви. Як результат, у «зелену альтернативу» було інвестовано понад 14 млн євро.

Згідно з даними, у 2014 році на Amilina виробили 79% «зеленої» енергії, тоді як у 2013 році цей показник становив всього 7%.